Haber

Abdullah Avcı: “Trabzonspor’un olduğu her yerde yarış vardır”

Spor Toto Harika Lig’in 14. haftasında deplasmanda MKE Ankaragücü ile 1-1 berabere kalan Trabzonspor’da Teknik Yönetici Abdullah Avcı, “Trabzonspor’un olduğu her yerde yarış vardır. Bugün Trabzonspor ligde yarışacaktır. Her yarışın içinde olacağız” dedi.

Konuk olduğu MKE Ankaragücü ile 1-1 berabere kalan Trabzonspor’un Teknik Direktörü Abdullah Avcı, müsabakanın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Avcı yaptığı konuşmasında, Ankaragücü’nün Teknik Yöneticisi Ömer Erdoğan bir değişimin içine girdiğini aktararak, “Oyun kurmaya çalışıyorlar. Merkezde orta alanda çok hareketli rotasyonlu oynuyorlar. Önde de hareketli ve rakip gerisi koşu yapan oyuncuları var. Biz burada üçüncü bölgede nasıl baskı yapacağız duran oyunda, akan oyunda ikinci bölgede neler yapacağız ve topa sahip olduğumuzda da hangi tertipleri yapacağımızı çalıştık. Bazen çalıştığınızın karşılığı olamayabiliyor. Şöyle; taban bir sefer çok berbat. Futbolun kalitesini daha yeterli artırabilmemiz için genel olarak bunun üzerinde ağırlaşmak gerekiyor. İki ekip ismine da berbat. İki grup da oynamaya çalışıyor zira. Bunun kalitesini artırabilmek için bu tabanların daha standart hale gelmesi gerekiyor” ifadelerine yer verdi.

“Kazanmak için gelmiştik fakat gerçekleşmedi”

İlk yarıda ne MKE Ankaragücü’nün ne de Trabzonspor’un üstün geldiğini dile getiren Avcı, “Dalgalı bir oyun. Topun havada dolaştığı, aksiyonun olduğu, birisinin kişisel yanılgı yapması ve ikinci topun kimin aldığı, duran toptan bir şey çıkar mı üzere bir oyun vardı. Sonra biz bir atılım yaptık ikinci yarıda. İkinci yarı prestijiyle oyun bizim elimize geçti. Hem topa sahip olarak oynadık hem de atak atılımları yaptık. Yanlışsız vakitte da golü bulduk. Golden çabucak sonra duran top, korner gerisinden da penaltı. Tahminen oyun 3-5 dakika daha devam etse öteki bir atak yapacaktık. Sonra oyun 1-1’e geldi. Tekrar denedik kazanmak için. Kazanmak için gelmiştik fakat bugün prestijiyle bu gerçekleşmedi” değerlendirmesini yaptı.

“Ankaragücü taraftarı yıllardır taraftar kültürünü çok faal bir biçimde kullanıyor”

Trabzonspor taraftarına teşekkür ettiğini belirten Avcı, “Her vakit ve her yerde gruplarını destekliyorlar. Ankaragücü taraftarına da parantez açmak lazım. Onlar da yıllardır taraftar kültürünü çok aktif bir biçimde kullanıyor. Onları tebrik etmek lazım” dedi.

Avrupa kupaları, Süper Kupa ve lig olmak üzere 22 müsabakayı bugün itibarıyla bitirdiklerini hatırlatan Avcı, “5 haftalık bir süreç var. Bu bir orta değil. Devre ortası daha olmadı. Biz bu ortada bilhassa 22 maç artı lig sürecinde oyun-oyuncu üzerinden swap tahlili yapacağız. Artılarını eksilerini, güçlü güçsüz yanlarını masa üzerine yatıracağız. Biraz oyundan toptan futboldan uzak kalıp bir haftalık süreçte tekrar gücümüzü üst çekip bu tahlilleri yapıp ortada tekrarlarımızı yaparak planlarımızın ve oyuncumuzun üzerinden bir daha geçerek tekrar birinci devrenin sonuna kadar 18. maça kadar duruma bakıp genel kıymetlendirme kadro üzerinden yaparız” ifadelerini kullandı.

“Trabzonspor’un olduğu her yerde yarış vardır”

Avcı, şöyle devam etti:

“Trabzonspor’un olduğu her yerde yarış vardır. Bugün Trabzonspor ligde yarışacaktır. 13. hafta kimi gruplar dalgalanır. Bizi şöyle tanım edeyim: Uygun miyiz? Değiliz. Berbat müyüz? O da değil. Bu türlü ortada giden bir durumumuz var. Bunu daha üst nasıl çekebiliriz konusunda fizikî, taktiksel ve zihinsel olarak tüm çalışmalarını oyun-oyuncu üzerinden yapacağız.”

“Her yarışın içinde olacağız”

Trabzonspor’dan 14 oyuncunun milli takımlara gittiği bilgisini veren Avcı, “Dünya Kupası’na gidenler var. Bu süreci Trabzon- Antalya kamp sürecini çalışarak en yeterli halde geçirip tekrar Trabzonspor yarışacaktır. Avrupa kupasında varız. Türkiye Kupası başlayacak. Ligdeyiz. Her yarışın içinde olacağız. Bunun için sabırlı ve her vakit daha güzelsin yaparak var olan kalitemizi daha düzgün yansıtmaya çalışacağız” diye konuştu.

“Çok oyuncuya gereksinimimiz yok”

Sakatlanan oyuncularını basın toplantılarında dile getirmediğini savunan Avcı, “Ancak, üç oyuncum dönem başı oynayan banko oyuncum. Edin Visca, Bruno Perez ve Dorukhan devreye kadar bizimle değil. Hatta Dorukhan dönemi kapattı. Bunlar bizim 11’imizde oynayan üç oyuncumuz. Bruno ve Visca bizim için yeni bir transfer olarak ortada bizim grubumuza katılıp kalitemizi daha üst çekecekti. Takım kalitemiz var. Çok oyuncuya gereksinimimiz yok. Aslında oyunu daha yeterli nasıl yapabiliriz konusunu ekibimiz bütçesine nazaran, yabancı sayısına nazaran değerlendirmesini yapacağız” dedi. – ANKARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu