Haber

Ahmet Davutoğlu, Bahçeli’nin ‘Allah aşkına topunuz mermi olsa ne yazardınız’ sözlerine tepki gösterdi.

Gelecek PartiGenel Başkan Ahmet Davutoğlu, Denizli ‘Ayrıca; MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin “Kılıçdaroğlu’nun ittifak ortakları ağırlaştırılmış müebbet ya da vücutlarına kurşun sıkılacak” sözlerine tepki gösterdi. ” Tanrı Senin iyiliğin için topun mermi olsa ne yazardın? Yeter artık” diyen Davutoğlu, 27 Mayıs ve 12 Eylül darbelerinin ardından yaşananları hatırlatarak, “Bütün bunları bilecek yaştasın, dizi izleme şansın yok, tarihimizi bilmiyorsun, tarihimizi bilmiyorsun. demokrasi mücadelemizi bilmiyorsunuz, milletimizden kopuksunuz. Milletten kopanlar millete talimat veremezler. “Ne yaparsanız yapın, korksaydık bu yola çıkmazdık” dedi.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, bugün Denizli Merkezefendi’de parti üyeleri ve seçmenlerle bir araya geldi. Programa Millet İttifakı Denizli Milletvekili Adayı Sema İpek Ün ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca da katıldı. Davutoğlu şunları söyledi:

“HATA ORTAKLARININ AÇIKLAMALARINI HER GÜN GÖRÜYORUZ: Bir ülkede ekonominin ayakta kalabilmesi için olmazsa olmaz kurallar vardır. Biri hukuk. Hukuk ve mal güvenliğinin olmadığı yerde ekonomide atılım yapamazsınız. Hukuk, sözleşme, mal güvenliği ekonominin oksijenidir. Bugün Türkiye’de herhangi bir konuda rahatsız olan iş adamı yok denecek kadar azdır ve imzaladığım sözleşmeden dolayı gelecekte bana bir şey olmayacak. Bu inancı duyamazlar. Her gün hata ortaklarının açıklamalarını tek tek görüyoruz. En güçlü katılım hata katılımdır derler ama pasta paylaşımında kavga çıkınca bunlar birer birer dökülür. Siyasi ahlak uymuyor ekonomiSiyaset ilişkisinin yolsuzluk üzerine kurulduğu bir yerde ekonomik sistem asla olmaz.

SİZ DE BİZİ PROTESTO EDEBİLİRSİNİZ: Tüm yasaklar kalkacak ki sizler temiz ve net bir ekonomi ile nefes alabilesiniz. Özgürlükler gelecek. Kimse fikrinden yargılanmayacak… Bundan sonra biz yöneticilere karşı protesto yapabileceksiniz. İkincisi, kutuplaşma sona erecek ve kucaklaşma gelecek. Dün Maltepe mitinginde tüm siyasi liderler konuştu. Ama benim için aynı anlamı taşıyordu. Aynı yerde 2015’te yüzbinlerce AK Parti seçmenine seslendim. O zaman siyasi ahlak ve özgürlükler dedim. Şimdi ‘neden gittin’ diye soruyorlar. Ben değişmedim onlar değişti. Ben ilkelerimden taviz vermedim, onlar verdi… İzmir Belediye Başkanımız Tunç Soyer, İzmir Ekonomi Kongresi’ndeki konuşmamın ardından ‘Sn. Sayın Başbakanım biz birbirimizi hiç tanımadık’, evet arkadaşlar tanışmadık. Tanınmamız reddedildi. Kamaralarımıza çekildik… Artık tanışma zamanı. Bileceğiz.

GEMİLERİ YAKMADAN SİYASETİN ÖNEMİ YOK:

HOLLANDA BANKALARINDAKİ 26 MİLYAR DOLARLIK SERVET: Masa dağılmayıp ittifak genişlediğinde bu kez Erdoğan ve Bahçeli ikilisinin yetersiz kaldığını gördüler. Bir patchwork paketi gibi hızla ittifaklarına yeni ittifak unsurları eklediler. DSP, HÜDA-PAR; Yine Refah Partisi vesaire… Bize yetişmeleri için altıya ulaşmaları gerekecek ama aradaki fark, hakkımızda her şeyin yazılı olması. Hiçbir şey yazılmayınca hakaret ve suçlamaya başladılar ve bu da işe yaramadı. Ardından dün Bahçeli’nin konuşmasıyla tehdit aşamasına geldiler. Gücünü kaybedecek olan önce muhatabına hakaret ediyor… Önce yabancı bankalarda tuttuğunuz paraların hesabını verin. Ve bunu söylediğimde bana karşı açtığı davayı kazandığını söylüyor. Türkiye’deki en kolay davayı onlar kazanıyor çünkü bir telefonla işlerini hallediyorlar. Hollanda basını beni dava etmek yerine sizin 26 milyar dolarlık servetinizin Hollanda bankalarında olduğunu yazdı. Gidin dava edin, gücünüz yetiyorsa… Elbette Hollanda yargısına talimat veremezsiniz. 15 Mayıs’tan sonra da muhterem Türk yargısına talimat veremeyecektir. Deniz Yücel ve Rahip Brunson gibi bu ruhu bu derinin içindeyken teslim etmeyeceğiz, bundan sonra teslim ettikleri gibi de olmayacak diyorlar. Şimdi bize milliyet deresini veriyorlar…

ALLAH AŞKINA TOPUNUZ MERMİ OLSA NE YAZARSINIZ? Ayrıca şu söze bakın. Efendim biz Kandil’den talimat alıyorduk. TanrıBen Müslümanım’dan talimat alıyordu. Tanrı Kimden talimat aldığını söylüyor? Allahü teâlâ, Peygamber ile haberler Gönderdiği başka bir kulu yoktur. Sen kimsin Tanrı

Kaynak: ANKA / Siyaset

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu