Haber

AK Parti Çankırı ilçe ve belde belediyesi adaylarını açıkladı

AK Parti Çankırı ilçe ve belde belediyesi adaylarını açıkladı

ÇANKIRI – AK Parti Çankırı ilçe belediye başkan adayları aday tanıtım programında açıklandı.

AK Parti’nin 31 Mart Yerel Yönetimler Seçimi için Çankırı ilçe ve ilçelerinden gösterdiği belediye başkan adayları açıklandı. AK Parti Küme Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu’nun katılımıyla gerçekleştirilen tören, Hasan Fehmi Gökşen Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Partililerin katıldığı programda konuşan AK Parti Kümelenme Başkan Yardımcısı Muhammet Emin Akbaşoğlu, Cumhuriyet Halk Partisi’ne atıfta bulunarak, “Bunların ülkeye hiçbir faydası olmayacak” dedi.

“Var olmayan baraj patladı dediler ama mevcut barajı da yalanladılar.”

Kızlaryolu barajının bir hayal olduğunu ifade eden Kemal Kılıçdaroğlu’na değinen Akbaşoğlu, “Çankırı’nın tüm mahallelerine, Merkez köyüne, Kızılırmak’a, Eldivan’a ve her yere içme suyu getiriyoruz. Yani bu baraj şu anda Çankırı’nın suyunu sağlıyor. Elhamdülillah yaptığımız baraj gibi 3 baraj daha yaptık. İmkansız denilen hayali gerçekleştirdik. Ama Kemal Kılıçdaroğlu bu barajı hayali baraj olarak nitelendirdi, öyle bir baraj yok dedi. Ama bakın işi bitirdik. Çankırı’nın ve bölgenin en büyük kamu yatırımıdır ve Çankırı’nın her köşesinde bulunmaktadır.Elhamdülillah asırların en büyük eserini, içme suyunu sağlayacak hayali gerçekleştirdik.O dönemde Sayın Özgür Özel milletvekiliydi. grup lideri, bugün Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı. Kendisi de buna hayali baraj dedi. İki yıl önce Kastamonu’nun Bozkurt ilçesinde büyük bir sel felaketi yaşandı. Bir yılda ortalama düşen yağmur iki günde yağdı. . Maalesef birçok vatandaşımızın hayatına mal oldu. Sinop’ta da Bartın’da da felaket yaşandı. Bu öyle bir CHP zihniyetidir ki, yalan üzerinden siyasete yöneldikleri için, olmayan bir barajın patlaması nedeniyle insanlar öldü. dedi. Olmayan baraj patladı dediler ama mevcut barajı da yalanladılar. Bunların ülkeye hiçbir faydası olmayacak” dedi.

“Bir ilde konut kiraları 10 ila 20 bin TL arasına çıkmışsa o ilde belediyecilik çökmüş demektir.”

Gerçekleştireceği projelerle şehrin nüfusunu artırma sözü veren AK Parti Çankırı Belediye Başkanı Adayı Hüseyin Filiz, “Bir ilde konut kiraları 10 ile 20 bin TL arasına çıkmışsa belediye çökmüş demektir” dedi. O ilde, sorunların tedavisi belli, istediğiniz kadar fabrika getirebilirsiniz ama konut yoksa “Fabrikaların size hiçbir faydası olmaz. En az 30 fabrika, 10 bin konut, 300 bin nüfus. Bunları yerine getireceğiz” dedi.

Konuşmaların ardından AK Parti Belediye Başkan adaylarının isimleri okunarak sahneye davet edildi. Program adaylarla hatıra fotoğrafı çektirilmesiyle sona erdi.

AK Parti’nin Çankırı’nın ilçe ve ilçelerindeki belediye başkan adayları şöyle:

Atkaracalar: Harun Oflaz

Bayramören: Raşit Güngör

Çerkeş: Hasan Sopacı

Eldiven: Mustafa Lafcı

Ilgaz: Mehmed Öztürk

Kızılırmak: Mehmet Bulut

Korgun: Ali Özen

Kurşunlu: Şakir Kaymak

Orta: Ferhat Danacı

Şabanözü: Faik Özcan

Yapraklı: İhsan Haydar

Çardaklı Kasabası: İlyas Ertürk

Saçak Kasabası: Yarı Ramazan

Dodurga Kasabası: Hasan Hüseyin Kaşıkçı

Kalfat Kasabası: Salim Doğan

Yaylakent Kasabası: Kadir Dede

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu