Yaşam

Aleyna Tilki’den Şarkıları Hakkında Açıklama

Aleyna Tilki, toplumsal medya paylaşımlarıyla ve yaptığı açıklamalarla sık sık gündeme gelmeye devam ediyor. Genç müzikçi son olarak Cihangir’de görüntülendi. Gazetecilerle konuşan Tilki, neredeyse etrafındaki tüm arkadaşlarının ressam olduğunu paylaştı. Ünlü isim, muhabirlerin “Evde tablolarınız var mı?” sorusu üzerine, dikkat çeken bir açıklama yaptı. Aleyna Tilki’den müzikleri hakkında açıklama geldi. İşte o açıklamalar;

İç Çamaşırıyla Fotoğraf Yayımlamıştı

Aleyna Tilki, geçtiğimiz haftalarda Amerikan müzik mecmuası Billboard’a röportaj vermiş, akabinde üç milyon takipçisinin bulunduğu Instagram hesabından odasında iç çamaşırlarıyla objektif karşısına geçtiği bir pozunu yayınlamıştı.

“Sizin İlgi Alanınız Benim İç Çamaşırım”

Ünlü müzikçi, toplumsal medyada paylaştığı karelere gelen yansılara ise “Son fotomu muhafazakarlık ismi altında eleştirenler; hiçbiriniz muhafazakar falan değilsiniz. Şayet algınız bir evvelki gün bir Türk bayanı olarak Billboard’a verdiğim röportajı değil, son fotoğrafıma tepki veriyorsa sizin ilgi alanınız muvaffakiyet değil, benim iç çamaşırımdır. Ki benim nitekim pak bir yerden muhafazakar olanlara hürmetim derin ve sonsuzdur. Dedelerimi, anane babanelerimiz bize değerli şeyler öğretti. Onların ortamında inanın iç çamaşırıyla gezmiyorum. Fakat düzmece muhafazakarlarla bir iç çamaşır partisi yapmak isterim” karşılığını vermişti.

“Herkes O Foğrafı Konuştu”

Sosyal medyada yazdıklarına açıklık getiren müzikçi, “Sosyal medyada toplumsal deneyler yapıyorum. İki gün evvel Billboard’a röportaj veren birinci Türk bayan hatta insan ben oldum. Bu benim için çok heyecanlıydı. Bana bayan idollerimi sorduklarında Selda Bağcan’dan bahsetme bahtım oldu. Hayallerinin peşinden giden bayanlarla röportaj yapmak istemişler ve beni seçtiler. Benim için çok onur verici bir şeydi. Sonraki gün de fotoğraf paylaştım. Herkes o fotoğrafı konuştu lakin kimse Billboard’a verdiğim röportajı, anlattığım şeyleri konuşmadı. O denli olunca ben de gerçekleri söylemek zorunda kaldım” biçiminde konuşmuştu.

“Psikolog Gibiyim”

Aleyna Tilki, “Algıları benim iç çamaşırım olmasaydı Billboard röportajı hakkında da yorum yaparlardı. Toplumsal bir deney olarak varlığım yani. Herkes görsün toplumun ne olduğunu. Toplum benimle alakalı olduğu sürece ben de toplumla alakalı konuşmaya devam edeceğim. Toplum hakkında analizlerimi de paylaşmaya devam edeceğim. Doğuştan benim yeteneğim insanların çocuk yanlarıyla kontak kurmam olduğu için psikolog gibiyim. Psikolog değilim ama böyle bir yeteneğim var” sözlerini kullanmıştı.

“Tüm Arkadaşlarım Ressam Nerdeyse”

Genç müzikçi, evvelki akşam Cihangir’de görüntülendi. Tilki, “Devamlı geliyorum. Bu aradaki sokakta tanıdığım bir abim var, çok çok deha niteliğinde resimler yapıyor. Çevremdeki tüm arkadaşlarım ressam neredeyse. Onlar ile çok iyi anlaşıyorum. Onu ziyarete geldim” dedi.

Aleyna Tilki’den Müzikleri Hakkında Açıklama

Muhabirlerin “Hiç evinizde tablolarınız var mı?” sorusuna Aleyna Tilki “Tablo koleksiyonum var tabii ki. Çok seviyorum ama tabloların fiyat ile olmasını sevmiyorum. Fiyatını vermek istemem. Benim şarkılarımın rakamlarıyla konuşulmasını duysam çok üzülürüm” dedi.

“Ressam arkadaşlarınızdan biri sizden çıplak poz vermenizi istese verir miydiniz?” sorusuna da karşılık veren müzikçi, “Gerçekten sanat yapan birinin açıklıkla alakalı bir görüşü olacağını düşünmüyorum. O açıklıktan değil de natürellikten söz eder. Natürel olana da ben varım her zaman. Neden olmasın arkadaşlar, çizdiririm. Bu arada altını çizmek istiyorum, üzerimdeki gerçek kürk değil. Ben gerçek kürk giymem” diyerek yoluna devam etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu