Haber

Anaokulunda Taciz İçin Kırmızı Bülten Çıkarıldı! DNA Örnekleri Uyumu

İstanbul’da özel bir anaokulunda öğrencisi EK’ye cinsel istismar, darp ve hakaretten yargılanan İngiliz kadın öğretmen RKR hakkında kırmızı bülten çıkarıldı. Sanık RKR için toplam 11,5 yıla kadar hapis cezası talep edildi.

Anaokulu öğretmeni İngiltere’ye kaçtı

İstanbul’da özel bir anaokulunda öğrenci olan EK, Ocak 2019’da annesiyle birlikte polise giderek öğretmeni RKR’den şikayetçi oldu. Tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan RKR, İngiltere’ye gitti. Bakırköy 19. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tarafların avukatları katıldı.

Rapor: “Öğretmen kadının DNA’sı eşleşiyor”

Müştekinin avukatı Dicle Matur Çökelek, “Davalı yurt dışında. Türkiye’ye gelmiyor. Sızıntı halindedir. Bu sebeple kırmızı bülten çıkarılmasını rica ederiz. Kurbanların raporları incelendiğinde bir kadına ait DNA örneği bulundu. Bu nedenle DNA’nın sanığa ait olup olmadığının bu yönde araştırılmasını talep ediyoruz.”

Sanık avukatı Ahmet Ömer Bayraktar yaptığı açıklamada, “Kırmızı bülten çıkarılması bu aşamada ağır bir tedbirdir. Yurtdışındaki müvekkilimin adresi bellidir. Yargılanmaktan kaçmıyor.” Mahkeme heyeti sanıklar hakkında kırmızı bülten çıkarılmasına karar vererek duruşmayı erteledi.Bakırköy 19. Ağır Ceza Mahkemesi, Richardson hakkında tutuklama kararı çıkardı.

Toplamda 11,5 yıla kadar hapis

Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede RKR, “çocuğa nitelikli cinsel istismar” suçundan 5 yıldan 8 yıla, “basit” suçtan 6 aydan 1,5 yıla kadar hapis cezası istedi. yaralama” suçundan 3 aydan 2 yıla kadar hapis cezasına çarptırıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu