Haber

Aydın İl Müftüsü Vekaleten Kurban Kesim Organizasyonu İçin Tanıtım ve İstişare Toplantısı Düzenledi

Aydın İl Müftüsü, ‘Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) 2023 Kurban Kesim Organizasyonu Vekaleten Tanıtım ve İstişare Toplantısı’ düzenledi.

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğiyle yürütülecek olan vekaleten kurban kesme uygulamasına bu yıl da Türkiye Diyanet Vakfı’nın il ve ilçe müftülükleriyle Türkiye Diyanet Vakfı şubeleri destek verecek. Bu kapsamda Aydın İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Aydın Şubesi sahipliğinde ‘2023 Kurban Kesim Organizasyonu Vekaleten Tanıtım ve İstişare Toplantısı’ gerçekleştirildi. Toplantı, Efeler Hacı Softaoğlu Camii Müezzin Müezzin Tugay Özcan’ın Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Açılış konuşmasını yapan İl Müftüsü Hasan Güneş, “Diyanet İşleri Başkanlığımızın yurt içi ve yurt dışındaki kıymetli hizmetlerinden biri de vekâleten kurban düzenlemesidir. olarak teşkilatımızın her kademesinde görev yapan hocalarımız ve görev kardeşlerimizle birlikte gayret gösterdik, bundan sonra da etmeye devam edeceğiz. Umarım bundan sonraki süreçte de desteğiniz artarak devam eder. Bu vesileyle genel müdürlerimize ve katılımlarıyla bizleri onurlandıran tüm misafirlerimize teşekkür ediyorum.”

Diyanet Yayınları Genel Müdürü Cafer Tayyar Doymaz, “Diyanet İşleri Başkanlığımızın görevlerinden biri de ibadetin vakıflarıyla ilgili iş ve süreçleri yönetmektir. Biz her zaman vatandaşımızın, devletimizin ve milletimizin yanında olduk. Başkanlığımızın ilk gününden bu yana “Her noktada ve her zaman hizmetinizdeyiz. Biz de bunun memnuniyetini ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bu hizmetler arasında vekaleten kurban hizmeti çok değerli bir yere sahiptir. Bu vesileyle siz teşkilat çalışanlarımıza ve emeğini hiçbir zaman esirgemeyen tüm hayırseverlerimize şahsım ve başkanlığımız adına teşekkür etmek istiyorum.” şeklinde konuştu.

Ardından kürsüye gelen Dış İlişkiler Genel Müdürü Mahmut Özdemir, “En doğudan en batıya, en kuzeyden en güneye tüm coğrafyalarda din görevlilerimiz, danışmanlarımız ve ataşelerimiz var. Bu da bunlardan sadece biri. 1993 yılından bu yana vekaleten kurban kampanyasına devam ediyoruz.Vekaleten kurban kampanyası bir et dağıtım işinden çok daha fazlası.Orada götürdüğümüz kurbanın etiyle gönül köprüleri kuruyoruz, verdiğimiz bir hayır kurumu, Bayrağımızın dalgalanması Yoksullukla yoksulluğun arasındaki fark oraya gidenlerdir.O çok net görüyor.İnsanların hiçbir şeyi yok.Biz o insanları bir nebze de olsa yoksulluktan uzak tutmak için elimizden geleni yapıyoruz. Rabbim tüm mazlumların yardımcısı olsun. Yardımlarını esirgemeyen tüm hayırseverlerden ve bu yardımları ulaştıran tüm yetkililerimizden razı olsun. Bu yardımlarda maddi ve manevi emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Toplantının ardından konuşmacılara hediyeler takdim edildi. Aydın İl Müftülüğü Konferans Salonunda gerçekleştirilen toplantıya Diyanet İşleri Başkanlığı Dini Yayınlar Genel Müdürü Cafer Tayyar Doymaz, Dışişleri Genel Müdürü Mahmut Özdemir, İzmir İl Müftüsü Salih Sezik, Aydın İl Müftüsü Hasan Güneş, İl Müftü Yardımcısı Mehmet katıldı. Atay ve Melek Sevindi, ilçe müftüleri. ve ilçe müftülüklerinde görevli TDV çalışanları, müftü çalışanları ve din görevlileri bulunmaktadır. – AYDIN

mutkihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu