Haber

Babacan: Futbolu Bırakın, Deprem Bölgesine Bakın. Barınma ve Isınma Sorununu Çözün

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Lideri Ali Babacan, tribünlerdeki “Hükümet istifa” sloganı nedeniyle kulüp liderlerine maçları seyircisiz oynamaya çağıran MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye tepki gösterdi. Babacan, “İktidarın küçük ortağı elinde çekiç olduğu için her gördüğünü çivi zannediyor. Onun bildiği tek şey yasaklamak ve engellemek. Eleştiriye tahammül etmeyi öğrenin ve işinizi yapın. Bırakın futbolu, deprem bölgesine bakın barınma ve ısınma sorununu çözün.”

Devlet Bahçeli ile Fenerbahçe taraftarı dün Fenerbahçe-Konya maçı yaptı. spor Maçta Kahramanmaraş merkezli depremlerde can kaybı ve sonrasında yaşananlar nedeniyle hükümeti istifaya çağıran sloganlar atılmasına tepki gösterdi. Bahçeli, bugün sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, spor kulüplerinin liderlerini maçları seyircisiz oynamaya davet etmişti. MHP, bugün oynanan Beşiktaş-Antalyaspor maçında “Hükümet istifa” sloganlarının atılmasının ardından Devlet Bahçeli’nin Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nden (BJK) istifa ettiğini açıkladı.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, spor kulüplerinin liderlerini maçları seyircisiz oynamaya davet eden Devlet Bahçeli’ye tepki gösterdi. Babacan, sosyal medya hesabından Devlet Bahçeli ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı etiketleyerek, şunları söyledi:

“İktidardaki küçük ortak, elinde çekiç olduğu için her gördüğünü çivi zanneder. Tek bildiği yasaklamak, önlemektir. Eleştiriye tahammül etmeyi öğren işini yap. Futbolu bırak, deprem bölgesine bak. . Barınma ve ısınma sorununu çözün.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu