Haber

Beylikdüzü’nde Multimedya Sistemlerini Çalan Şüpheli Yakalandı

Beylikdüzü’nde 11 araçtan multimedya sistemlerini çalan şüpheli yakalandı. Hırsızlık anları güvenlik kamerasına kaydedilen şüpheli, ilgili yetkililer tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Beylikdüzü ilçesinde yürütülen çalışmada İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri, “araba hırsızlığı” suçunun işlenmesini önlemek ve işlenen kabahatlerin faillerini yakalamak için çalışırken, ilçede 11 otomobil hırsızlığı olayının daha işlendiğinin belirlenmesinin ardından Ekipler, olay yerini ve çevredeki güvenlik kameralarını inceledi. Görüntülerde bir kişinin yaya olarak araçlara yaklaşarak çeşitli donanımların bulunduğu araçlardaki multimedya sistemlerini çaldığı görüldü. Aynı zamanda kişinin sistemleri çaldıktan sonra hızla olay yerinden uzaklaşması da görüntülere yansıdı.

Ekipler çalışmalarını sürdürürken kimliği S.Ö. isimli şüpheli, 26 Ekim’de Barış Mahallesi’ndeki evinde yakalandı. Benzer 36 sabıka kaydının olduğu belirlenen şüphelinin kullandığı tornavida ve kullandığı aletlere el konuldu. Yakalanan şüpheli, 30 Ekim’de sevk edildiği yetkililer tarafından tutuklanarak cezaevine teslim edildi. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu