Haber

Borsa açılacak mı? Borsa İstanbul ne zaman açılacak, kaç gün kapalı?

borsa istanbul kısa sürede ağır kayıplar verdi. Borsanın açılıp açılmayacağı ve Borsa İstanbul’un ne zaman açılacağı merak ediliyor. Borsa İstanbul’un kaç gün kapalı kalacağı araştırılıyor. Borsa açılacak mı? Borsa İstanbul ne zaman açılacak, kaç gün kapalı? Detaylar burada…

BORSA AÇIK OLACAK MI?

Türkiye’yi sarsan depremin ardından borsada işlemler durdu. Yapılan açıklamada, “Borsa Hisse Senedi Piyasamız ile Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasamızın hisse senedi ve hisse senedi endeks türev piyasalarında işlemlerin durdurulmasına karar verilmiştir” denildi.

BORSA İSTANBUL KAÇ GÜN KAPALI?

Yüzde 7’lik kaybın ardından Borsa İstanbul yönetimi, işlemlerin durdurulduğunu açıkladı. Böylece BIST günü yüzde 7,09 düşüşle 4186 puandan kapattı. BİST’te 11 hisse yükselirken, 457 hisse düştü.

BORSA NEDEN KAPANDI?

Güne hafif düşüşle başlayan Borsa İstanbul kısa sürede ağır kayıplar verdi. Devreyi yüzde 5 seviyesinde kesintiye uğratan ve işlemleri geçici olarak durduran Borsa İstanbul, devre kesicinin kaldırılmasıyla saniyeler içinde yüzde 7 kayıp yaşadı ve ikinci devre kesici çalıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu