Ekonomi

Borsa İstanbul güne hafif alıcılı başladı: Açılışta hangi hisseler öne çıktı?

Investing.com – BIST 100 güne %0,36 yükselişle 9.564,85 puandan başladı.

Kazançlı yatırımlar için doğru adres: InvestingPro. Şimdi %20’ye varan indirimden yararlanmak için INVTROZEL1A kodunu kullanın.

Kodu nasıl kullanacağınızdan emin değil misiniz? Adım adım gösterdiğimiz videoyu izleyebilirsiniz.

Sorularınız için destek birimimize buradan ulaşın.

BIST 100 endeksi, dün güne alıcılı başlamasına rağmen gün içinde satışların etkili olmasıyla günü %0,18 oranında kısmi değer kaybıyla 9.530,47 puandan kapattı. Endeks, şu an dolar bazında 294 dolar seviyesinde hareket ediyor. BIST 100’de dünkü işlemlerde 60 hisse düşerken 38 hisse değer kazandı. Endeksin günlük işlem hacmi 98,3 milyar TL oldu. Bu işlem hacmi, toplam hacmin %69,55’ini oluşturdu.

Borsa İstanbul’da pozitif açılışın ardından ilk işlemlerde hafif alıcılı seyir devam etti. Ulaştırma, kağıt, elektrik ve bankacılık güne %1 civarında değer artışıyla önde başladı. Gayrimenkul, ticaret ve faktoring ise güne ekside başlayan sektörler oldu.

BIST 100’de güne hızlı başlayan hisseler

BIST 100 endeksine dahil hisseler arasında açılışta alımlarla öne çıkan hisselerin başında şunlar geldi:

  • AKFYE
  • PGSUS
  • AKBNK
  • TCELL
  • SAYAS

BIST 100’de güne düşüşle başlayan hisselerin başında taban fiyatına gerileyen EKGYO ile birlikte ECZYT, KCAER, DOAS, TTKOM ve ALARK yer aldı.

BIST 100 genelinde UZERB, CONSE ve AKENR güne tavan fiyatından başlayan hisseler oldu. CELHA ise EKGYO ile birlikte güne taban fiyatından başlarken açılışta en çok düşen hisselerin başında geldi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu