Haber

Endonezya Hastanesinde elektrik kesintisi: Gazze’deki tüm jeneratörlerin çalışmasının durmasına 48 saat kaldı

Gazze Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşre El Kudra, kentteki hastanelerdeki tüm jeneratörlerin 48 saat içinde duracağını duyurdu.

Gazze Sağlık Bakanlığı’nın Telegram hesabına ilişkin kısa bir açıklama yapan Bakanlık Sözcüsü Eşref el Kudra, “Gazze’deki hastanelerdeki tüm jeneratörlerin durması için 48 saatten az bir süremiz kaldı.”

Kentteki sağlık sisteminin tarihinin en kötü seviyesinde olduğunu belirten Kudra, Gazze’ye yardım ulaştırma mekanizmasının çok yavaş çalıştığını ve bunun da durumu değiştirmeyeceğini söyledi.

Öte yandan bölgedeki sağlık kaynaklarından alınan bilgiye göre, Endonezya hastanesinde yakıtın bitmesi nedeniyle elektrikler kesildi. Elektrik kesintisi nedeniyle hastaların ölüm tehlikesiyle karşı karşıya olduğu belirtildi.

Şifa Hastanesi Müdürü Muhammed Ebu Silmiyye, El Cezire’ye yaptığı açıklamada, Gazze’ye akaryakıt girişi olmazsa büyük bir felaket yaşanacağını söyledi.

HAMAS’TAN Akaryakıt İkmali İçin Çağrı

Hamas Hareketi ise Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki Endonezya Hastanesi’nde yakıtın bitmesi nedeniyle yaşanan elektrik kesintisinin insanlık suçu olduğunu duyurdu.

Quds Press haber ajansının haberine göre Hamas Hareketi, yaptığı yazılı açıklamada, İsrail’in Gazze’ye yönelik 7 Ekim’den bu yana devam eden baskınları nedeniyle yaşanan elektrik kesintisini, “saldırıya sessiz kalan ve katılan ülkelerin alnında bir utanç lekesi” olarak nitelendirdi. ve işgalin soykırımı.”

Endonezya Hastanesi’nin yakıtının bitmesi nedeniyle yaşanan elektrik kesintisini insanlık suçu olarak değerlendiren Hamas, Arap ülkelerini, İslam dünyasını ve Birleşmiş Milletler’i yakıt ikmaline davet etti.

Akaryakıt ikmalinde herhangi bir ihmal olması konusunda uyarıda bulunan Hamas, bu durumun hastanelerde hasta ve yaralıların ölümüne yol açabileceğine dikkat çekti.

Bölgedeki sağlık kaynaklarından alınan bilgiye göre, Endonezya hastanesinde yakıtın bitmesi nedeniyle elektrikler kesildi. Elektrik kesintisi nedeniyle hastaların ölüm tehlikesiyle karşı karşıya olduğu belirtildi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu