Haber

Fenerbahçe Kulübü Kutlama Töreni Gerçekleştirildi

Fenerbahçe Kulübü’nün geleneksel kutlama töreni Kalamış Faruk Ilgaz Tesisleri’nde gerçekleşti. Törende konuşan Fenerbahçe Yüksek Divan Başkanı Uğur Dündar, “Yaşasın Fenerbahçe, yaşasın Cumhuriyetin Feneri” dedi.

Fenerbahçe Kulübü’nün geleneksel kutlama töreni Kalamış Faruk Ilgaz Tesisleri’nde gerçekleştirildi. Törene Yüksek Divan Heyeti Başkanı Uğur Dündar, Fenerbahçe Genel Sekreteri Burak Kızılhan, yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra genel kurul üyeleri ve taraftarlar katıldı. Fenerbahçe Yüksek Kurul Başkanı Uğur Dündar ve ardından Fenerbahçe Genel Sekreteri Burak Kızılhan, bayram töreninde birer konuşma yaptı.

Uğur Dündar, Cumhuriyet’in modernleşme yolundaki en büyük umudunun kadın ve çocuklar olduğunu belirterek, “Büyük Atatürk’ün en büyük hayali modernleşmedir. Modernleşmenin merkezine kadınlarımızı koydu. Voleybol Takımı şampiyon oldu ve yıla girerken 1929 senesinde bir kazanan olur ve erkek takımında oynayan Fenerbahçe Bayan Voleybol Takımından bir oyuncu çıkar ve o yıl Fenerbahçe şampiyon olur.Bu takımın bir parçası olan Sabiha Rıfat Gürayman’ı anmak isterim.Sabiha teknik liseden mezun olmuştur. İlerleyen yıllarda üniversite ve Anıtkabir yapımında görev aldı.Başta Ulu Önder Atatürk olmak üzere her iki milli mücadelede yer aldı ve bu cennet vatanı düşman işgalinden kurtardı.Bağımsızlığımızı kurtaran ve ilan eden şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle anıyorum. Yaşasın Fenerbahçe, yaşasın Cumhuriyet Feneri diyerek sözlerimi sonlandırıyorum.”

Bu yıl 23 Nisan’ın ayrı bir önemi olduğunu söyleyen Fenerbahçe Genel Sekreteri Burak Kızılhan, “Önce liderimiz Ali Koç sonra da Yüksek Divan Başkanımız Uğur Dündar’ın yaptığı gibi, hepimizin Ramazan Bayramı ve Nisan 23. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı “Bu yıl 23 Nisan, Cumhuriyetimizin 100. Yıldönümü olduğu için çok farklı ve maliyetli. Sarı-lacivertlilerin başarılarının yaşandığı, şampiyonlukların taçlandırıldığı bir yıl olsun.” – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu