Ekonomi

Hepsiburada Ramazan Alışverişi Verilerini Açıkladı

Temel tüketim ve gıda kategorilerinden en çok siparişin verildiği ayda üç büyük ilin ardından en çok sipariş verilen iller Bursa ve Kocaeli oldu.

Sahurda kahvaltı, iftar sonrası Türk kahvesi

Hepsiburada, Ramazan ayında özellikle sahurda yenen kahvaltılık ürünler ile çay ve kahve tüketiminin arttığını belirtti. Kahvaltılık ürünler arasında en çok sipariş edilen ürünler peynir, çikolatalı krema, bal, zeytin ve zeytin ezmesi, acuka ve kahvaltılık soslar olarak sıralandı. Peynirlerde en çok kaşar peyniri ve sepet peynir, zeytinlerde ise en çok yeşil kırma zeytin sipariş edildi.

Veriler, ramazan ayıyla birlikte iftardan sonra vazgeçilmez olan çay ve kahve tüketiminin de arttığını ortaya koydu. Filtre ve çekirdek kahve siparişleri geçen yılın ramazan ayına göre %83 arttı. Ayrıca Türk Kahvesi makinesi siparişleri de %173 arttı.

Türkiye’den eserlerine ilgi duyan herkes

Hepsiburada’nın yerli üreticiyi desteklemek için hayata geçirdiği Hepsiburada’nın çalışmalarına HepsiTürkiye’den Ramazan ayında da ilgi yoğun oldu. Fethiye tahini, Ayvalık zeytinyağı, Beypazarı Kuruyemiş ve Gümüşhane Pestosu Ramazan ayında en çok sipariş verilen eserler arasında yer aldı.

“Ramazan Dayanışma Paketleri” dayanışma ruhunu güçlendirdi

Ramazan ayına özel deprem bölgesindeki ihtiyaç sahiplerine ve Muhtaç Haritası’na destek olmayı amaçlayan “Deprem Bölgesine Ramazan Paketi ile Destek Olun” kampanyası yoğun ilgi gördü. Kampanya kapsamında müşteriler ayçiçek yağı, un, şeker, çay, makarna gibi ürünlerin yer aldığı Ramazan paketlerini Hepsiburada’nın özel işler sayfalarından online olarak bağışlayabilirler. İhtiyaç Haritası ve Gıda Paketi Kampanyası Ramazan ayı sonrasında da devam edecek.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haberderepazari.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu