Haber

Hindistan’da Öğretmen Kız Öğrenciyi Taciz Etti, Vatandaşlar Linç Edildi

Hindistan’dan Shailendra Pandey isimli erkek öğretmen, üniversite sınavına hazırlanan kız öğrencisini ders çalışma bahanesiyle bir kafeye davet etti.

Pandey’in kız öğrenciyi taciz ettiğini gören vatandaşlar, Pandey’i dövdükten sonra tamamen çırılçıplak soyarak karakola götürdü.

Olayla ilgili açılan soruşturmada, tacizci öğretmenin diğer arkadaşı Vivek Paul hakkında, genç kızı tacizi kimseye anlatırsa bedelini ağır ödeyeceğini söyleyerek tehdit ettiği gerekçesiyle soruşturma açıldı.

Khargone’lu öğrenci, şikayetinde Vivek’in Salı günü ders çalışma bahanesiyle kendisini bir kafeye davet ettiğini ve önünde ‘utanç verici davranışlarda bulunduğunu, buna itiraz ettiğini belirtti. Daha sonra diğer öğretmen Shailendra, bunu herhangi birine açıklaması halinde onu ciddi sonuçlarla tehdit etti.

Tukoganj polis karakolu memuru Jitendra Singh Yadav bu gerçeği doğruladı.

Kız aynı şeyi ailesine bildirmek için odasına geldi. Bunun üzerine bir grup kişi öğretmenlerden birini dövüp soydu. Tukoganj polis karakolu memuru Jitendra Singh Yadav, öğretmeni soyan ve döven kişilerin de polis tarafından tespit edildiğini söyledi. Öğretmenin şikayeti üzerine kişiler hakkında da işlem yapılacak. Polis, Vivek’in kızı bölgedeki bir kafeye çağırdığını ve Shailendra’nın onu telefonla tehdit ettiğini söyledi.

Enstitü sözcüsü, bu tür faaliyetlere sıfır tolerans politikası izlediklerini, hatasını kabul edip işten çıkaran çalışan hakkında sıkı işlem başlattıklarını belirten bir açıklama yaptı. Sorumlu bir kurum olarak yetkililerle tam işbirliği içinde olduklarını belirtti.

viransehir-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu