Yaşam

İnsanları Güzelleştirmeyi Amaçlayan Vegan İçeriklerle Marka Kuran 9 Ünlü

Son zamanlarda vegan bazlı kozmetikler hakkında çok şey duyuyoruz. Vegan içerik, hayvansal kaynaklı veya dolaylı olarak hayvanlardan elde edilen eserlerin formüllerde yer almaması anlamına gelir. Vegan içerikli markaları merak ediyorsan içeriğe gel!

1. Kylie Jenner X Kylie Kozmetik Ürünleri

Kylie Jenner tarafından piyasaya sürülen Kylie Cosmetics markası, temiz güzellikte ve vegan içerikli kozmetikler üretiyor. Bu markanın ürünleri, ambalajları, formülleri ve içerikleri vegandır, dolayısıyla hiçbiri hayvansal veya hayvansal türevli ürün içermez.

2. Halsey X Yüz Hakkında

About Face, Halsey’in kozmetik markasıdır. Halsey’in kozmetik ürünlerinde içeriğe önem veren kendi markası, vegan, acısız ve saf içeriklere sahiptir.

3. Ariana Grande X rem güzelliği

Ariana Grande’nin kurduğu rem beauty markasının eserlerinin içeriği oldukça saf. Vegan içerikli bu çalışmalar aynı zamanda paraben içermez. Hayvanlara zarar vermeden üretilen bu eserler geri dönüştürülebilir.

4. Selena Gomez X Nadir Güzelliği

Rare Beauty adlı markasını kuran Selena Gomez, markasıyla gerçekçi olmayan hoşluk standartlarını yıkmayı amaçlıyor. Makyajın insanın kendine yetmek olduğunu vurgulayan Gomez’s markası, vegan içeriğiyle de tercih ediliyor!

5. Millie Bobby Brown X Florence, Mills

Stranger Things dizisinin sevilen yıldızı Millie Bobby Brown da kendi kozmetik markasını kuran ünlülerden biri. Saf içeriğe sahip olan Florence by Mills ürünlerinin içeriği de vegandır.

6. Harry Styles X Hoşuma Gidiyor

Vegan içeriklere sahip bir diğer marka ise Harry Styles’ Pleasing. Pak içeriği ile herkesin çok sevdiği Pleasing markası hayvanlara zarar vermeden üretilmekte ve vegan içeriklere de sahiptir.

7. Rihanna X Fenty

Rihanna’nın markası Fenty en popüler markalardan biridir. Makyajın eğlence amaçlı olduğunu ve baskı unsuru oluşturmaması gerektiğini savunan Rihanna, makyajı eğlenceli hale getirmek için markasını kurdu. Markasının temiz olması için çaba sarf eden Rihanna’nın çalışmaları da vegan.

8. Lady Gaga X Haus Laboratuvarları

Lady Gaga, kendi markası olan Haus Labs’ın içerikleri konusunda oldukça titizdir. Temiz malzemelerle kozmetik üreten Haus Labs’ın ürünleri vegan ve sürdürülebilir.

9. Billie Eilish X Kokusu

Billie Eilish tarafından yaratılan Fragrance markası %100 vegandır. Cruelty free çalışmaları bulunan bu markanın ürünlerini güvenle kullanabilirsiniz.

BONUS: Pastel renkler

Türkiye’nin önde gelen kozmetik markalarından biri olan Pastel, ürünlerinde temiz içerikler kullanıyor. Glutensiz ve parabensiz ürünleri bulunan Pastel, aynı zamanda vegan.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu