Haber

İstifası olay yarattı! Yavuz Ağıralioğlu, İYİ Partililerden peş peşe paylaşımlar yapıyor

İYİ Parti’ye 6’lılar masasında pusu kurulduğunu belirten ve Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı adaylığına yaptığı itirazlarla gündeme geldiğini belirten ÂLÂ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, partisinden istifa etti. Son olarak Ağıralioğlu, Kılıçdaroğlu’na oy vermeyeceğini belirterek, “Meral Akşener’e veda edeceğim. İstifa edeceğim” dedi.

“GÖRDÜĞÜM İHTİYAÇ ÜZERİNE İSTİFA EDİYORUM”

Yavuz Ağıralioğlu, istifa mektubunu Habertürk TV’den Mehmet Akif Ersoy’a gönderdi. Ağıralioğlu’nun istifa dilekçesinde şu ifadelere yer verildi: “Gördüğüm ihtiyaç üzerine İYİ Parti üyeliğimden istifa ediyorum. Gerekeni sunuyorum.”

AKŞENER, AĞIRALIOĞLU İLE GÖRÜŞMEYECEK

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Güçlü, Akşener’in Ağıralioğlu ile görüşmeyeceğini söyledi. “İstifa müessesesi tek taraflı bir karar alma usulüdür. Böyle bir düşünce ve tavrın ifadesidir. Dolayısıyla bu kapsamda Sayın Cumhurbaşkanımızla görüşme fikri anlamını ve önemini yitirmiştir. Hayır” görüşme gerçekleşecek” dedi. söz konusu.

İYİ PARTİ Rıdvan UZ: ŞİMDİ NE OLDU?

İstifası sosyal medyada birçok paylaşıma konu olan Ağıralioğlu’na UYGUN Partisi Genel Yönetim Kurulu ve Kurucular Kurulu Üyesi Rıdvan Uz’dan tepki geldi. Uz, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Sormam gereken soru şu; Yavuz Ağıralioğlu, hatırladığınızı düşünüyorum. Koltukta olduğunuz ortamda ben altılı masaya dönmemekle ilgili fikrimi söylerken siz masaya dönmek için el kaldırdın, şimdi ne oldu?” terimleri kullandı.

GENEL LİDER YARDIMCISI FAZİLET: KENDİNİZİ KANDIRMAYIN

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Bahadır Fazilet, “Bu seçimde isimlerin önemi yok. Kimse kendini kandırmasın. Bahane aramasınlar. Millete zarar veren bu düzenin devamına en ufak bir katkısı olursa” dedi. , değirmeninden taşarsa mutlaka bir gün tarih önünde hesap verecektir. Bu seçim iyi ile kötü arasındaki seçimdir. İşte böyle bilinmek böyledir.” paylaştı.

KAVUNCU: AKŞENER’İN YANINDA AYAKTA DURACAĞIZ

İYİ Parti Seçim Kampanyası Genel Başkanı Başdanışmanı Buğra Kavuncu da Twitter hesabından şu ifadeleri kullandı: “Bu akşam olağan bir geri sayım yok. Durum açık ve net. 46 gün sonra Sayın Kemal Kılıçdaroğlu görevden alınacak. İYİ Parti Genel Başkanı. Alınan kararların arkasında, Genel Başkanımız Meral Akşener Hanım’ın yanında olacağız. Merak etmeyin #tarih yazacağız”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu