Ekonomi

KCS Dış Ticaret 2023 Yılında Hedeflerinin Üzerinde Başarıya Ulaştı

KCS Dış Ticaret 2023 yılını hedeflerinin ötesinde başarıyla tamamladı.

Dış Ticaret Satış Müdürü Sinan Akyıldız, KCS Dış Ticaret olarak 2023 yılında yurt içi ve yurt dışı pazarda yedek modül pazarında başarılı bir performans sergilediklerini belirterek, satış adetleri ve pazar payları hakkında şunları söyledi: “Otomotiv branşı katkı sağlıyor Üretim kapasitesi, ihracatı ve istihdamıyla Türkiye ekonomisine büyük katkı sağlıyor.Ancak küresel ekonomideki dalgalanmalar, pazardaki değişimler ve yeni mali düzenlemeler departmanımızı da yakından ilgilendiriyor.Özellikle son yıllarda yaşanan salgın otomotiv sektörünü de derinden etkiledi. Bu krizle birlikte sektörün büyük bir değişim sürecine girdiğinin farkındaydık. KCS “Dış Ticaret olarak yurt içinde büyümek ve gelişmek için aldığımız tedbirlerle bu süreci başarıyla tamamladık. pazarın yanı sıra geniş bir ürün yelpazesi ve stok bulunabilirliği. Yurt içi satışlarda hedefimize yüzde 100’ün üzerinde ulaşarak bizden beklenen pazar büyüme payına ulaştık.”

KCS Dış Ticaret’in 2023 yılında gerçekleştirdiği yenilikçi ürün geliştirmeleri ve bu ürünlerin pazarda kabul görmesi hakkında bilgi veren Akyıldız, “Ürün gamımızı her geçen gün geliştiriyoruz. Bu yıl özellikle silikon kauçuk hortum kümelerini kullanacağız. Yeni araçlarımızda sensörler ve kış bakım ürünleri, kaporta grupları, soğutma sistemleri.” “Sistem gibi yeni ürünlerimiz pazarda ortaya çıktı. Pazarda yeni ürünlerimizin tercih edildiğini ve bunun da payımızı doğrudan etkilediğini görüyoruz. Ürün çeşitliliği ile daha geniş bir müşteri kitlesine ulaşmak mümkün. Müşterilerimizin tüm ihtiyaçlarını firmamızdan karşılaması bize pazar rekabeti açısından güç veriyor” dedi. .

Akyıldız, “Zor bir yılı geride bıraktık. 2023 başında küresel ekonomiye ilişkin beklentiler pek de iyimser değildi. Faizlerdeki artışın yanı sıra, Rusya-Ukrayna savaşı sonrasında yaşanabilecek bir elektrik arzı krizi senaryosu da gündeme geldi. Küresel ekonomik büyümeye ilişkin beklentileri düşürdü. 2023, KCS Dış Ticaret için de kolay olmadı. Özellikle son çeyrekte pazardaki durgunluğun iyice belirginleşmesine rağmen iç pazarda istediğimiz satış rakamlarına ulaşmayı başardık. Hedefimiz doğrultusunda geniş ve deneyimli satış ekibimiz müşterilerimizle çok yakın temas halindeydi.Ayrıca stok bulunabilirliği ve satın alma avantajları da “Birlikte müşterilerimiz için çözüm merkezi haline geldik ve bu zorlu ekonomik şartlarda 2023 yılını başarıyla tamamladık. koşullar” dedi.

Koçaslanlar Holding’in köklü deneyimi ve başarısının ana belirleyicilerden biri olduğunu belirten Akyıldız, “Otomotiv sektöründeki tecrübemiz bize her zaman yol gösterici oldu. Şirketimiz daha önceki krizlerle de mücadele etti ve başarılı çıktı. Bu nedenle, geniş bir deneyime sahibiz.” “Bütün bu deneyimler ve başarılar, bugün aldığımız kararların ve atılımların sağlıklı olmasını sağlıyor” dedi. -BURSA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu