Haber

Kılıçdaroğlu: “Altı Lider Bir Arada. Hedef Demokrasi, İnsan Hakları, Yargı Bağımsızlığı. Hedef 5 Çete, Uyuşturucu Baronları…

HABER: TAMER ARDA ERŞİN – Kamera: ÜNAL AYDIN

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Denizli’de; “Altı lideriz birlikte. Hedef demokrasidir. Hedef demokrasidir. Hedef insan haklarıdır. Hedef yargı bağımsızlığıdır. Hedef, çocuklarımızın daha iyi eğitim aldığı Türkiye’dir. Hedef; dış politikada saygınlık ve saygınlık.Hedef üreten, üreten, alın teri döken bir Türkiye.Hedef beş. “Çetelerin, uyuşturucu baronlarının, atların koşturmadığı bir Türkiye. Bunu yapacağız” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Denizli’de Merkezefendi, Serinhisar, Babadağ ve Honaz belediyelerinin toplu açılış törenine katıldı. Kılıçdaroğlu burada yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Belediye başkanlarımızın bu şehre hizmet etmesi benden ayrı bir değer taşıyor. Çünkü belediye başkanlarımız hizmet verirken vatandaşı arasında ayrım yapmıyor. Belediye başkanlarımıza söyledim. Kazandığınız andan itibaren ayrımcılığa uğramayacaklar.” görüşü, kimliği, yaşam tarzı ne olursa olsun herkese eşit davranacaksın.Sadece fakir mahallelere pozitif ayrımcılık yapabilirsin.Halkçı bir belediye başkanı olarak orada yeterli hizmet yoksa halkçı bir belediye başkanı olarak önce orada hizmet alacaksın. Şehrin yaşanır olması çok değerli ama çok değerli.Şehir asla beton ormana dönmesin dedim.Çünkü bir şehir beton ormana dönüşürse küçücük çocuklarımız, çocuklarımız göremez. ağaç ya da kuş Bizden başka canlıları göremeyecek Kent yaşanabilir olmalı.

Yine belediye başkanlarıma söyledim. Harcadığınız para sizin paranız değildir. Harcadığınız para milletin parasıdır. Yaptığınız her harcamanın hesabını millete vereceksiniz. Kuruş kuruş ödeyeceksiniz. Türkiye yeni bir sayfa açacak. Her türlü yolsuzluğa kapalı, her harcamanın kamuya yapıldığı güzel bir Türkiye inşa edeceğiz.”

Şanlıurfa’da güneş enerjisi sistemiyle çiftçiye bedava elektrik verdiğini hatırlatan Kılıçdaroğlu, “‘Sizin elinizde var mı yapın’ dediler. Bozkurt Belediye Başkanımız yaptı. Bugün açılışını yaptık. daha oldu.”Merak etme, ne dedik? Geliyor ve geleceğiz. Bu ülkeye sevgi, saygı ve memnuniyet getireceğiz” dedi.

“BİZİM BELEDİYE BAŞKANLARIMIZ BUNU YAPARSA TÜRKİYE KOSKOCA CUMHURİYETİ DEVLETİNİN BÜTÇESİNİ DÜŞÜNÜNÜZ”

Kılıçdaroğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

“Altı liderin ortasındayız. Amaç demokrasi. Hedef insan hakları. Hedef yargı bağımsızlığı. Hedef çocuklarımızın daha iyi eğitim aldığı Türkiye. Hedef saygın, saygın bir Türkiye. dış politikada.Hedef üreten bir Türkiye, üreten ve alın teri döken bir Türkiye.Hedef beş.Çetelerin, uyuşturucu baronlarının, koşucuların olmadığı bir Türkiye.

Diyorlardı ki… ‘Oy vermeyin CHP’li belediyeler. Oy verirseniz yardım kesilir’ dedi. Vatandaşlarımızın oy kullandığını görünce hiçbir yardım kesilmedi. Aksine sosyal yardımlar insan onurunu koruyacak şekilde yapılmıştır. Başka bir deyişle, kimsenin yoksulluğu açığa çıkmadı veya açığa çıkmadı. Kendisine insani anlamda yardımcı olduk. Sosyal devlet ve sosyal belediyecilik anlayışıyla yaptık. Önümüzdeki dönemde göreceksiniz, yeterince uzun değil. 5 ay sonra bambaşka bir Türkiye göreceksiniz. Türkiye’yi özgüveni yüksek göreceksiniz. Karnı tok, araştıran, soru soran çocuklar yetiştireceksiniz. Onlara daha iyi bir eğitim, daha yaşanır bir Türkiye bırakacağız, inşa edeceğiz. Bu bizim ana hedefimizdir. Belediye başkanlarımız bunu yapıyorsa Türkiye Cumhuriyeti devletinin bütçesini ve o bütçedeki kaynakları bir düşünün. 128 milyar doları içtiler merak etmeyin o paranın hepsini ben getireceğim bu ülkenin işçisine, çiftçisine, memuruna, emeklisine vereceğim.”

“LAVANTA BAHÇESİ BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ”

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, 23 ilden büyük bir belediye olduklarını belirterek ilçe hakkında açıklamalarda bulundu. Projelerinden bahseden Doğan, “Park ve yeşil alan anlamında tezli belediyeyiz. İrili ufaklı, küçüklü büyüklü olmak üzere 106 parkı Merkez Efendimize kazandırdık. Özellikle bir parkımızdan bahsetmek isterim.Merkezfendi ve Denizli de 35 bin metrekare alan üzerine kurduğumuz lavanta bahçesi hemşehrilerimizden büyük ilgi gördü.Özellikle hemşerilerimiz özel günlerinde buraya gelip ziyaret ediyorlar. fotoğraflarını çektirdiler” dedi.

Gıda üretim makinesi yapmak istediklerini kaydeden Doğan, “Bugüne kadar 10 belediyeye gıda üretim makinesi sattık. Kendimiz ürettik, markanın maliyetini artırdık, dönüşüme katkı sağladık. Aynı zamanda gıda üretim makinesi yapmak istiyoruz.” Sayın Genel Liderimiz, Sağlıklı Şehirler Derneği’nden ödül aldık.” . Çevreye ve doğaya duyarlı bir belediye olduklarını ifade eden Doğan, “Gençlerden aldığı enerji ve kendi ürettiği enerji ile Merkezefendi Kütüphanesi’nin üzerine güneş enerji santralimizi kurduk. Sanayici olduğumuz için arsamız çok değerli. Bu nedenle çatılarımızı GES projelerinde kullanıyoruz.” konuştu.

“TARIMSAL KALKINMA PLANI HAZIRLADIK”

Çiftçilere yönelik projelerinden bahseden Doğan, “İlçemizde CHP’nin tarım politikalarını hayata geçirdik. Meclis üyelerime ve arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Onlarla birlikte bir tarımsal kalkınma planı hazırladık. Özellikle tarımdan dönen mahallelerimizde. Köyden mahalleye üreticimize büyük destek olduk.Bin fidan dağıttık.Kadın lider olunca kadın istihdamı ve kadına pozitif ayrımcılık bizim için çok değerliydi.5 koyun 1 keçi sağladık. Yine 100 ton yem, 100 ton gübre ekledik.Bu yıl ilaçlama yardımlarını da programımıza aldık.” .

“HAYAT MALİYETİ NEDENİYLE KONSERE VE SİNEMAYA GİDEMİYORUZ”

İlçede sanat ve sporla ilgili çalışmalar da yürüttüklerini belirten Doğan, “Artık ülkemizde gençlerimizin hayalleri çalınıyor. İnsan ruhunu okşayan sanattan bile koparılmaya çalışıyoruz. . Hayat çok kıymetli artık konserlere sinemaya gidemiyoruz işte 7’den itibaren sanat merkezimiz “Bütün hemşehrilerimiz 77 yaşında sanatla buluşuyor. Buraya girdiğimizde 7 yaşında bir çocuk görüyoruz. kızı keman dersi alıyor ve 60 yaşında bir büyüğü bağlama dersi alıyor. Sanata ve sanatçıya değer veren bir cumhurbaşkanının kurduğu Cumhuriyetin mirasçıları olarak bunu görmezden gelemezdik” dedi.

“SİZİ GÜÇTE GÖRMEK İÇİN”

Sivrihisar Belediye Başkanı Hüseyin Gemi de projelerinden bahsederek, “Güçte görüşmek üzere” dedi. 25 yıl sonra belediyeyi CHP’nin kazandığını hatırlatan Babadağ Belediye Başkanı Ali Atlı, “İlçemizin turizm beldesi olması, doğasını ve tabiatını koruması, halkımızın sorunlarını çözmesi için 31 Mart 2019’dan itibaren başlayacağız” dedi. Vatandaşların acilen altyapı ve üstyapı ihtiyaçlarını giderip sosyal belediyecilik anlayışını Babadağ’a yerleştirmeleri için gece gündüz çalışıyoruz, çalışmaya devam ediyoruz… İnşallah önümüzdeki 5 ayda iktidara gelmek ve iktidara gelmek istiyoruz. çabalarımızın meyvelerini toplarız.” Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek, “Yıllardır baktığımız belediyenin merkezindeyiz artık ve birçok şey üretiyoruz” dedi.

“BOZKURT’TA 12 AY İÇİNDE TARIM HEDEFİ ALDIK”

Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, “Sizin de bizi iktidarda görmeniz, ondan sonra bakın ne yapacağımızı görmeniz” vurgusu yaptı. Çelik, belediyesinin 2. Yüzyıl Projesi’ni de anlatarak, “Güneş panelleri ile hem elektrik hem de gıda üretimi sağlanacak. 1,5 yıldır bu proje için hazırlanıyoruz. Türk-Alman mühendis ile ortak bir proje. pilot uygulamasını Bozkurt ile yürütüyor.Açık arazi ve sera entegrasyonu… Sistemde güneş panelleri normalden daha yükseğe kuruluyor, hem elektrik üretimi hem de tarımsal bitkilerin büyümesi sağlanıyor.Paneller altında bitkilendirme olduğu için, traktörlerin geçebileceği yüksekliğe ihtiyacımız var.Güneş panellerinin gölgelenmesi ve güneş alma ayarı sonucunda toprağı yönetebiliyoruz.Bu proje sonunda işlerin verimi %60. büyüdüğünü gördüm” dedi.

haber-karapinar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu