Haber

Koordinatör vali: Memur ve işçiler maaşlarını bir ay almazsa ne olacak?

Depremin ardından Antep’in Nurdağı ilçesinde koordinatör vali olarak atanan Şırnak Valisi Osman Bilgin, halkı “malının yüzde 10’unu”, memur ve işçilere “bir aylık maaşını” bağışlamaya çağırarak, ” Ne olacak, aç kalmayacağız”.

Daha önce depremzedelere “Kusura bakmayın geç geldik ama durum bildiğinizden çok daha kötü… Açıklanan rakamlardan üç, dört, beş kat daha kötü” diyen Vali Bilgin’den yapılan açıklama geldi. 5 gün önce gündeme gelen bu kez gündem oldu.

1 AY ÇADIR, 11 AY KONTEYNER, SONRA KONUT

Nurdağı’ndaki son durumu anlatan Osman Bilgin, depremzedeleri 1 ay çadırlarda, 11 ay konteynerlerde, ardından konutlarda barındırmak istediklerini söyledi.

“Buraya yapılacak konut sayısı 12-13 bin civarında. Bu çok büyük bir rakam” diyen Bilgin, şöyle devam etti: “Çağrı yapıyorum. Yaşadığımız felaket sıradan bir afet değil. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve halkı: Hepimiz malımızın yüzde 10’unu harcıyoruz, kusura bakmayın bu süreç için.

‘AÇIK KALAMIYORUZ’

Vatandaşlarımız gönüllü olarak 10 liramız varsa bu sürece mutlaka 1 lira bağışlamalıyız. Gelin bu süreci birlikte atlatalım. 10 liramız 5 liraya düşmesin 20 lira olsun.

Tüm memurlar 1 aylık maaşlarını almazsa ne olacak? Böylece aç kalmayacağız. Personelin tamamı 1 aylık maaşını almasın.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu