Haber

Küçükçekmece Belediyesi’nin asfalt çalışmaları aralıksız devam ediyor

Küçükçekmece Belediyesi, kentlileri kaliteli ulaşım ağları ile buluşturmak amacıyla asfalt kaplama ve asfalt yama çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Son 4 yılda 113 kilometrelik ortalama genişliği 6 metre olan yol 130 bin ton asfaltla yenilenirken, 83 bin 500 ton asfaltla 435 bin m2’lik alanda asfalt yama çalışması yapıldı. asfalt.

Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, mevcut cadde ve caddelerdeki çökmeler ile alt ve üst yapıdaki bozulmaları tespit ederek 24 saat asfalt serim çalışmalarına devam ediyor.

Kemal Çebi: Kentlilerimizi güvenilir ve konforlu ulaşım ağlarıyla buluşturuyoruz

Küçükçekmece sakinlerinin yaşam kalitesini ve konforunu artırmaya yönelik faaliyetlere devam ettiklerini kaydeden Belediye Başkanı Kemal Çebi, “İlçemiz başta olmak üzere tüm ilçemizde yol ve sokaklarda tadilat ve yer yer asfalt yama çalışmalarını sürdürüyoruz. yaz boyunca yoğun trafik akışının olduğu yerlerde. Öncelikle bu çalışmalar ihtiyaca yönelik ve programlı bir şekilde devam etmektedir. Sıcakların mevsim normallerinin üzerinde seyrettiği bu günlerde özveriyle çalışmaya devam eden tüm ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

Üst yapı çalışmaları tamamlanan cadde ve sokaklarda asfalt serim çalışmalarının ardından araç ve yayaların trafik güvenliğini sağlamak için yollara trafik çizgileri çekiliyor. Kent genelinde son 4 yılda 91 bin metre yolda trafik hattı çalışması yapıldı.

Küçükçekmece Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, ilçe genelinde zemin kaldırma, zemin tesviye, asfalt serim, kaldırım onarım ve yenileme, otopark ve trafik işaretleme, duba, yol ve yaya geçidi çizgi çekme hizmetlerine devam edecek. Kasım ayına kadar ilçede asfalt çalışmaları aktif olarak devam edecek.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu