Haber

Şırnak’tan Edirne’ye gelen lise öğrencileri değişim programıyla hem gezecek hem de öğrenecek

Milli Eğitim Bakanlığı’nın “Evliya Çelebi Öğrenci Değişimi” Projesi kapsamında Şırnak’ın Cizre ilçesindeki öğrenciler, Edirne’nin Uzunköprü ilçesindeki kültürel zenginlikleri tanıma ve sosyal sorumluluk faaliyetlerine katılma fırsatı bulacak.

Uzunköprü Kemal Unakıtan Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Asım Emrah Çolak, gazetecilere yaptığı açıklamada, proje kapsamında 2 öğretmen ve 8 öğrenciyi ilçelerinde ağırladıklarını söyledi.

Bir hafta boyunca Şırnaklı öğrencilere ilçenin tarihi ve kültürel değerlerini tanıtacaklarını belirten Çolak, “Bizi en iyi şekilde ağırladılar. Biz de onları en iyi şekilde ağırlayacağız. Asıl amaç Bu projenin amacı öğrencilerimizi batımızın ve doğumuzun birçok kültürel, sportif ve sosyal değişimiyle tanıştırmaktır. “Geleceğimiz olan gençlerimizin eğitim ve öğretimlerini daha iyi ortamlarda sürdürebilmeleri için birbirlerine destek olmaları gerekiyor. Bu tür sosyal-kültürel projelere destek veren Bakanlığımıza ve Din Eğitimi Genel Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum.” dedi.

Cizre Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu Müdürü Mesut Tutar da Uzunköprü’de bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Projenin ikinci ayağı olarak Uzunköprü ilçesine geldiklerini anlatan Tutar, “Partner okulumuz bu kısa sürede misafirperverliğini en güzel şekilde gösterdi. Buraya gelmeden önce Çanakkale Şehitliği’ni ziyaret etme fırsatımız oldu. Bu projede emeği geçenlerden Allah razı olsun.” söz konusu.

Cizre Anadolu Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu Öğrencisi Bilal Şiren de kardeşleriyle bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Proje kapsamında öğrencilerin birbirlerine önemli katkılar sağlayacağını belirten Şiren, “Bizi burada çok ağırladılar. Bu projede emeği geçen herkese hem şahsım hem de okulum adına teşekkür ediyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu