Haber

Suikast zanlısı çete lideri Ekvador’daki yüksek güvenlikli cezaevine nakledildi

– Suikast zanlısı çete lideri Ekvador’daki yüksek güvenlikli cezaevine nakledildi

QUITO – Ekvador’un cumhurbaşkanı adayı Fernando Villavicencio’ya suikast düzenlediğinden şüphelenilen Los Choneros çetesinin lideri Adolfo Macias, yüksek güvenlikli bir hapishaneye nakledildi.

Ekvador’da devlet lideri adayı Fernando Villavicencio’nun öldürülmesinin ardından ülkede çetelere yönelik operasyonlar sürüyor. Suikastın zanlısı olarak görülen ve uyuşturucu kaçakçılığından 34 yıl hapis cezasını çeken Los Choneros çetesinin lideri “Fito” lakaplı Jose Adolfo Macias’ın örgütlendiği cezaevine dün yaklaşık 4 bin asker ve polis baskın düzenledi. suç ve cinayet işlenir. Operasyonda çok sayıda silah, mühimmat ve patlayıcı ele geçirildiği açıklandı. Yetkililer, çete lideri Fito’nun operasyonun ardından liman kenti Guayaquil’deki yüksek güvenlikli cezaevine sevk edildiğini duyururken, Ekvador Devlet Başkanı Guillermo Lasso sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada bu kararın halkın güvenliği için alındığını söyledi. ve tutuklular. Lasso yaptığı açıklamada, “Ekvador barışı ve güvenliği yeniden tesis edecek. Şiddetli tepkiler olursa tüm gücümüzle hareket edeceğiz.”

Çete lideri tarafından tehdit edildi

Yolsuzluk ve çetelere karşı duruşuyla tanınan Villavicencio, geçtiğimiz hafta kendisinin ve ekibinin uyuşturucu kaçakçılığına bulaşan bir çete lideri tarafından tehdit edildiğini açıklamıştı. Ölüm tehditlerini gönderen çete liderinin Adolfo Macias olduğu sanılıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu