Yaşam

Süleyman Çakır kimdir? Okay Kaynarca kimdir? Süleyman Çakır gerçekte kimdir?

Süleyman Çakır Karakterinin ölümünün 19. yılında birçok kişi tarafından Süleyman Çakır kimdir? Soruları merak edilmeye ve arama motorlarında sorgulanmaya devam ediyor. Oyuncu Oktar Kaynarca geçtiğimiz yıl Kurtlar Vadisi dizisinde yıllar önce canlandırdığı Süleyman Çakır rolünün ölüm yıl dönümüne özel bir görsel paylaşarak hayranlarına teşekkür etmişti. Pekala, Süleyman Çakır kimdir? Süleyman Çakır gerçekte kimdir?

SÜLEYMAN ÇAKIR KİMDİR?

Türk dizi tarihinin efsane dizileri arasında yer alan Kurtlar Vadisi’nde Süleyman Çakır karakteri yıllar geçse de unutulmadı. Süleyman Çakır (1964 – 8 Nisan 2004), Kurtlar Vadisi dizisinde Oktay Kaynarca’nın canlandırdığı kurgusal karakterdir. Oktay Kaynarca’nın canlandırdığı Süleyman Çakır karakteri 8 Nisan 2004 tarihinde hayatını kaybetmiştir.

OKAY KAYNARCA KİMDİR?

Kurtlar Vadisi dizisinde Süleyman Çakır karakterini canlandırarak popüler olmuştur. 2010’lu yılların Türkiye’de en çok izlenen dizilerinden biri olan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Hızır Çakırbeyli karakterini canlandırmıştır. Yengeç Sepeti filmindeki rolüyle 31. Altın Portakal Sinema Festivali’nde ve 39. Altın Portakal Sinema Festivali’nde Bumerang Cehennemi’ndeki rolüyle En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ödülüne layık görüldü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu