Haber

Taksici katili neden dışarı çıktığını açıkladı! Görüntüler olmasına rağmen inkar etti

İzmir’de yaşanan ve Türkiye’yi sarsan taksici cinayeti, şimdi de katilin inanılmaz açıklamalarıyla gündeme geliyor. Taksicileri ayağa kaldıran ve siyasetin gündemine yansıyan vahşet anları taksi kamerasına yansıdı.

Aysal, polise verdiği ifadede, araçtayken birden aklına soygun fikrinin geldiğini ve aynı ifadeyi bu kez mahkemede tekrarladığını söyledi. “Ben pişman” ‘ dediği öğrenildi. Gazeteci İsmail Saymaz, Sözcü’deki köşesinde Aysal’ın açıklamasının ayrıntılarına yer verdi. Buna göre Aysal, 1 Şubat gecesi saat 03.00 sıralarında intihar etmek için evinden çıktığını iddia ederek şunları söyledi:

Şubat ayının ilk saatlerinde 19 yaşındaki Kanıt Aysal, taksiyle bir süre dolaştıktan sonra Oğuz Erge’yi (44) vurarak öldürdü. “Bazı insanlara güvenmemelisin”Ceplerini ve taksiyi karıştırıp, telefonundan kızını arayarak tavsiyelerde bulundu. “Baban ölecek, ambulans çağırın” Sözleri beni ürpertti. Katil o anları kendi sözleriyle ama görüntülerle örtüşmeyen birçok çelişkiyle anlattı.

“KENDİMİ ÖLDÜRMEK İÇİN DIŞARI ÇIKTIM”

“Ailem bana para konusunda baskı yapıyordu. Benimle ilgilenmiyorlardı, kardeşimle ilgileniyorlardı. Bu yüzden sabah üçte kendimi öldürmek niyetiyle dışarı çıktım. “Yaklaşık bir yıl önce kimden aldığımı hatırlamadığım silahımı da yanıma aldım.”

“KAFAMI SİKECEK BİR YER ARIYORUM”

Yolculuğuna hızlı bir şekilde devam etmek için bir taksiyi durdurup arka koltuğa oturduğunu söyleyen katil, taksi şoförü Oğuz Erge’ye saldırdı. “Şahin Tepesi’ne gidelim”Erge’nin söyledikleri “Şahin Tepesi’ne arabayla gitmek zor”Şöyle cevap verdi ve şöyle devam etti:

“Bunun üzerine Gaziemir’deki eski işyerime gidelim dedim. “Eski işyerime gitmek istememin nedeni dinlenecek bir yer aramamdı.”

CİNAYETİ İLK KEZ ANLATTI: “SİNİR BİR ANI”

Aysal, kamera kayıtlarına yansıyan ve infial yaratan cinayet anını şöyle anlattı:

“Ücretini sordum. Taksi şoförü ücretinin 220 TL olduğunu söyledi. Kartla ödemek istediğimi söyledim. POS cihazının pilinin bittiğini söyledi. ‘Sana numaramı vereyim, sonra ödeyebilirim’ dedim. ‘Hemen ödemelisin’ dedi. “Bir anlık öfkeyle taksi şoförünün vücudunun üst kısmına üç el ateş ettim.”

SANKİ O SÖZLERİ HİÇ SÖYLEMEMİŞTİ!

Katilin iddia ettiği POS cihazı ve kartla ödeme bahisleri kayıt altına alınmazken, cinayet sonrasına kadar kayıtlara geçilmedi. “Herkese güvenmiyorsun” Taksicinin söylemesine, tokatlamasına, cebini karıştırmasına dair herhangi bir şey söylememesi dikkat çekti. Cinayetten sonraki anları ise şöyle anlattı:

“Aracı bıraktım. Bir süre sonra yaptığımdan pişman oldum ve taksiye geri döndüm. Taksicinin telefonunu torpido gözünden alıp ‘Kızım’ olarak kayıtlı numarayı aradım ve Gaziemir’de olduğunu söyleyip durumu anlattım. Taksi şoförünün telefonunu yanıma aldım. Amaç birisi aradığında cevap vermekti. Kablosuz kulaklığı da aldım. “Eve doğru yürümeye başladım.”

TOZ NEDENİYLE MASKE TAKIYORDU

Katil, tutukluluğunu şöyle anlattı: “Öğle 12-13’e kadar uyudum. Teslim olmayı düşündüm. Daha sonra polis gelip beni kelepçeledi.” söz konusu. Taksi şoförünün de dikkatini çeken maske takma konusuna gelince; “Toza karşı hassasım. Nefes almakta zorluk çektiğim için maske takıyordum. “Olaydan önce onu giyiyordum.”açıkladı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu