Haber

Temel Karamollaoğlu: Çin’le aranız kötü olmasın diye onun zulmüne razı mı olacağız?

Çin hükümetinin Doğu Türkistan’daki Uygur Türklerine yönelik politikalarını İstanbul’daki Çin Başkonsolosluğu önünde halka gelenler tarafından protesto edilmesine polisin tavrı tepkilere neden oldu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun özür dilemesinin ardından Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’ndan konuya ilişkin bir tepki geldi.

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda bulunan SAADET lideri Karamollaoğlu, “Ülkemizdeki Çin zulmünü eleştirenler şaka yapıyor! Çin’le aranız kötü olmasın diye biz onun zulmüne razı mı olacağız?

SAADET lideri Karamollaoğlu yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Garip bir ülkedeyiz. Doğu Türkistan’dan kaçarak ülkemize sığınan insanlara yönelik Çin’deki zulmü ülkemizdeki Çin Konsoloslukları ve Büyükelçilikleri önünde eleştirenler itişip kakışıyor. Bunun nasıl bir güç olduğunu anlamakta gerçekten güçlük çekiyorum. Çin ile aranız kötü olmasın diye zulmünüzü mü göstereceğiz? Bahçeli Bey Çin’e gitmişti ama karşı tarafa selam dahi verememişti. Değerli arkadaşlar, özellikle her sorun ciddiyet gerektirir, soruna önemli bir şekilde yaklaşmak gerekir. Sorunu nasıl çözeceksin? Tepeden tırnağa şikayet edenleri susturmakla başlamıyor iş. Böyle şeyler yapmaya başladığınızda sadece zalimleri cesaretlendirmiş olursunuz. Onların zulmünü artıracaksınız. Siz de o zulmün bir parçası oluyorsunuz.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu