Yaşam

Ünlü Boşanma Avukatına Göre Boşanmanın 1 Numaralı Sebebi

Laura Wasser, boşanma davalarında Kim Kardashian, Angelina Jolie, Britney Spears, Johhny Deep ve Ariana Grande gibi birçok ünlü ismi temsil etti. CNBC’ye konuşan avukat Wasser, ünlülerin boşanmalarının diğer boşanmalardan çok da farklı olmadığını söylüyor ve şu yorumu yapıyor: Boşanmanın her zaman büyük bir dengeleyici olduğunu söylüyorum. İnsanlar ünlü olsun ya da olmasın aynı korkuyu ve acıyı yaşıyor.

Wasser’e göre tüm boşanmaların ortak bir yanı var: “İnsanların boşanmasının nedeni iletişim kuramamalarıdır.” Wasser’e göre bu sorun, ihanet ya da sağlıksız alışkanlıklar gibi farklı şekillerde kendini gösterebiliyor ancak sorunun temeli hala aynı. Yani iletişim kuramama.

EVLENMEDEN ÖNCE KONUŞUN

Wasser’a göre evlenmeyi seçen pek çok çift, evlenmeden önce acılı veya tedirgin dönemler yaşamıyor. Wasser, “İşler iyi gittiğinde iletişim araçları geliştirmediğiniz için, işler kötüye gittiğinde bunları konuşacak veya tartışacak yeteneğe veya güce sahip değilsiniz” dedi. diyor.

Wasser’e göre insanların evlenmeden önce pek çekici olmayan konuşmalar yapmasının nedeni tam da bu. Mesela çocuğun özel okula mı gönderilmesi gerekiyor? Yaşlanan ebeveynlerin bakımı gibi konular evlenmeden önce tartışılmalıdır. Wasser, “Bu konuşmalar eğlenceli değil ama size zaman kazandırabilir” diyor. diyor.

Yine ünlü avukata göre insanların ihtiyaçları evlilik boyunca değişebiliyor. Bu nedenle karşınızdakinin ne hissettiğinizi anlayabilmesi için iletişim kurabilmek çok değerlidir. Wasser, bu bağlantı kurulamadığında karşılıklı öfkenin arttığını ve gücün boşa gittiğini söylüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu