Haber

Van Büyükşehir Belediyesi’nden mahalle ve okullara spor sahası

Van Büyükşehir Belediyesi, kentin spor altyapısının geliştirilmesi için vilayet genelindeki mahalle ve okullara spor alanı yapıyor.

Van Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Lider Vekili Ozan Balcı, spor altyapısını güçlendirilmesi için birçok yatırımı hayata geçiriyor. Her fırsatta sporun ve atletin desteklenmesini lisana getiren Vali Ozan Balcı, kentteki okul ve mahallelere spor alanları kurulması talimatı verdi. Çalışmalarla birlikte Van Büyükşehir Belediyesi kent genelindeki 225 okul ile 10 mahalleye çok emelli spor alanı üretimine başladı. Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı tarafından okul bahçelerine yer asfalt üzerine kış kurallarına uygun akrilik kaplama olarak yapılan alanlarda basketbol, voleybol ve minyatür futbol oynanabiliyor.

İlk etapta Süphan, Şabaniye, Hatuniye, Edremit TOKİ, Kevenli TOKİ, Sıhke TOKİ, Bardakçı, Bostaniçi, Halilağa ve Kalecik mahallelerine semt alanı yapıldı. Çalışmaların 2023 yılı içerisinde kırsal ilçelerde devam edeceği belirtildi. – VAN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu