Ekonomi

Visa ve Mastercard Tutarlı Büyüme Faktörlerinden Kazanıyor – Piper Sandler Pozitif Görünümle Kapsamı Başlattı

Piper Sandler Pazartesi günü Visa (V) ve MasterCard’ı (MA) Overweight notuyla analiz etmeye başladı. Şirket, bu önde gelen ödeme işlemcilerinin uzun vadeli büyüme trendlerinden avantaj sağladığını belirtti.

Visa 322 dolarlık bir fiyat hedefi alırken, Mastercard hisse başına 531 dolarlık bir fiyat hedefi aldı.

Yatırım şirketi, MasterCard ve Visa’yı büyüklükleri, benzersiz ödeme ağları, finansal teknoloji şirketleriyle çok sayıda ortaklıkları ve elektronik ödemeler alanında devam eden büyümeyle bağlantıları nedeniyle elde tutmak için arzu edilen şirketler olarak tanımladı.

Analistler, Mastercard’ın önümüzdeki üç yıl boyunca çeşitli büyüme faktörleri ve kar marjı etkenleriyle desteklenen %12 veya daha yüksek bir gelir artışı ve hisse başına kazançta orta ila yüksek onlu yüzdeler aralığında bir büyüme sağlayacağını tahmin ediyor. Piper Sandler, “2025 mali yılı için işletme marjında 80 baz puanlık bir genişleme öngörüyoruz” dedi.

Analistler, Visa için şirketin %11 veya %12 oranında gelir ve kar marjı büyümesi elde etmesini bekliyor.

Firma, “Ayrıca, MasterCard ve Visa’nın teknolojiye (yazılım, altyapı ve personel dahil) yaptıkları önemli yatırımların, büyük özel veri setlerinin ve Genel Yapay Zekaya yatırım yapma kabiliyetlerinin ve hazır olmalarının daha iyi temel performansa yol açabileceğini ve böylece hisseler için değer yaratabileceğini düşünüyoruz” diye ekledi.

“Bize göre, Genel Yapay Zeka büyük işletmelerde geniş çapta uygulanan ilk çözümlerden biri olacaktır.”

Bu makale AI’nin yardımıyla üretilmiş ve çevrilmiş ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla bilgi için Hüküm ve Koşullarımıza bakınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu