Haber

Eski Milli Futbolcular Deprem Mağdurları Maçında Buluştu

2008 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2008) takımının eski milli futbolcuları, depremzedeler için ‘Replay’ maçında İsviçre ile karşılaştı. İsviçre’nin Lozan kentinde oynanan gösteri maçı, milli takımın penaltı noktasından Semih Şentürk ve Volkan Demirel’in golleriyle 2-2 sona erdi.

Sportmenliğin ön planda tutulduğu organizasyonda, iki ülke oyuncuları maçın ardından formalarını değiştirerek fair play örneği sergiledi. Her iki ülke futbol federasyonlarının da desteklediği organizasyon, futbolun sınırlar ötesindeki dayanışma gücünü vurgulamak amacıyla düzenlendi. İki ülke arasındaki dayanışma ve iş birliğinin ön planda olduğu organizasyon, depremzedeler için toplanacak yardımlarla da sosyal sorumluluğa dönüştü.

Maç öncesi milli takımın soyunma odasında keyifli anlar yaşandı. İlk 11’i duyurmayı unutan Fatih Terim’e Nihat Kahveci yardım etti. Yarışmada eski milli kaleci Volkan Demirel forvet olarak görev yaptı.

Fatih Terim’in teknik direktörlük yapacağı Türkiye’de ise Hamit Altıntop, Volkan Demirel, Emre Belözoğlu, Tuncay Ulu, Mehmet Aurelio, Arda Turan, Emre Aşık, Semih Şentürk, Servet Çetin, Tolga Güçlü, Ayhan Akman, Tümer Metin, Nihat Kahveci, Balta, Gökhan Gönül, Ümit Karan ve Ahmet Dursun gibi Hakan Oyuncular yer aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu