Teknoloji

Sovos düzenlediği Hackhaton ile gençlerin nabzını tuttu

Dünya çapında vergi uyum ve vergi yazılımları başkanı Sovos’un 18-19 Kasım tarihlerinde düzenlediği Hackathon’da gençler e-Fatura ve onay süreçlerinin blockchain üzerinden yürütülmesine yönelik çözümler geliştirdi.

Küresel vergi yazılımı lideri sovolar , İstanbul merkezli iş geliştirme mükemmeliyet merkezi ve TC Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı onaylı Ar-Ge merkezi ile şubenin gelişimine öncülük etmektedir. Sovos’un bu kapsamda hayata geçirdiği projelerden biri de gençlerin katılımı. hackathonöyleydi.

sorunlarına aktif çözümler sunmak amacıyla 18-19 Kasım tarihlerinde düzenlenen Hackathon’un ilk ayağı olan ‘bootcamp’a, Sovos üst yönetiminin yanı sıra Türkiye’den ve yurt dışından çok sayıda profesyonel eğitmen ve konuşmacı katıldı. yeni teknolojiler. Bir günlük ‘bootcamp’ta gençler, Hyperledger Fabric ile blockchain çözümlerinin uygulanması, blockchain ağı kurulması ve gerçek hayattaki iş kurallarının koda aktarılması konularında eğitim aldı.

Uzmanların katılımıyla Bootcamp düzenlendi

Sovos Lider Yardımcısı, Strateji ve Düzenleme Christian Van der Valk, Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Sovos Ar-Ge Teknik Müdürü Didem Gündoğdu, Sovos Teknoloji Müdürü Yunus Taştutan, Sovos Fabrika İdaresi Başkan Yardımcısı Ayhan Boyacıoğluve Shiftdelete.net’in sahibi Hakkı Alkan Alanında uzman kişilerin düzenlediği bootcamp seminerlerine gençler yoğun ilgi gösterdi. Programın ilk gününde dijitalleşmenin geleceğinden büyük verinin tanıtımına ve bir ‘geliştiricinin’ günlük yaşamına kadar farklı konular ele alındı.

Sovos Türkiye Ülke Müdürü Elçim SirekKonuyla ilgili görüşlerini şöyle dile getirdi: “Sovos Türkiye ofisimiz bu yıl Avrupa ve Asya bölgelerinin teknoloji merkezi haline geldi. Bugüne kadar İstanbul ofisimizden Yunanistan, Hindistan ve Suudi Arabistan’daki süreç kontrolleri için analizler geliştiriyorduk. Şimdi başka coğrafyaları da eklemekten memnuniyet duyuyoruz. Teknolojimizi Türkiye’den ihraç edilebilir konuma getirmek için gençlerin birliğine ve gücüne ihtiyacımız var. Bu açıdan Hackhaton, Türk gençliğinin yenilikçi gücünü dünyaya duyurmak için çok değerli bir fırsat oldu.”

E-Fatura ve Onay Süreçlerinde Yeni Nesil Çözüm

Hackhaton’un ikinci gününde düzenlenen proje sunumları için etkinlik konusu “e-Fatura ve onay süreçlerinin blockchain üzerinden yürütülmesi” olarak belirlendi. 27 katılımcı öğrencinin üçlü setler halinde yürüttüğü çalışma, Sovos iş geliştirme ekibinin mentorluğunda 24 saat sürdü.

Zor geçen Hackathon ile blockchain teknolojisini kullanarak finans alanındaki dijital dönüşümün bir parçası olma fırsatı bulan gençler, yoğun bir üretim süreci sonucunda ödüllerini aldı.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu